Alpaki i inne wełniane zwierzaki

W ciągu tych kilku tygodni wydarzyło się naprawdę wiele. Wróciłam do Polski, zmieniłam miejsce zamieszkania i podjęłam kilka ważnych decyzji, ale teraz nie o tym.

It has happen a lot during last few weeks. I went back to Poland, change my place of living and I made some important decisions. But now is not about that.

Ostatnim miejscem przed opuszczeniem Sydney, które odwiedziłam, a które można nazwać włóczkowym rajem był sklep Australian Alpaca Barn.

The last place before leaving Sydney , which I visited , and which may be called paradise was a woolen shop – Australian Alpaca Barn. 

IMG_7937

IMG_7934

Mimo iż w większości miał gotowe produkty, dwie konkretne szafy, szczególnie przyciągały mnie do siebie :)

Although the majority were finished products, two very specific cabinets attracted me a lot :) 

IMG_7932

IMG_7931

IMG_7936

Oczywiście nie udało mi się wyjść stamtąd z pustymi rękoma :) Przytuliłam do siebie 4 śliczne motki w dwóch kolorach, z których powstaje szal. Oczywiście, odpowiednim czasie, pojawi się na stronie.

Of course, I couldn’t get out of there empty-handed :) I hugged 4 beautiful skeins in two colors, which will created a shawl. In due time, it will appear on the page. 

Poniżej zamieszczam jeszcze kilka zdjęć z wnętrza sklepu, w tym cudownie miękkie i puchate alpaki i misiaki z wełny alpak.

Below you have some more photos of the store, including the wonderfully soft and fluffy toys from alpaca wool.

IMG_7938

IMG_7942

IMG_7935

I marzą mi się teraz chociaż takie dwie alpaki <3

And now I dream about these two alpacas <3

Zdecydowanie polecam wełnę z alpak. Jest hypoalergiczna , czyli nie zawiera najczęstszych alergenów, a obróbka nie wymagająca substancji chemicznych sprawia, że może być noszona przez osoby podatne na uczulenia. Minimalna zawartość lanoliny sprawia, że nie zatrzymuje kurzu i różnych zanieczyszczeń, przez co jest odporna na zabrudzenia i łatwo się czyści. Dodatkowo jest 3 razy cieplejsza i o wiele przyjemniejsza w dotyku niż wełna owcza.

I would definitely recommend wool from alpacas . It is hypoallergenic , which does not contain the most common allergens , and doesn’t require chemicals treatment so it can be worn by persons prone to allergies . Minimum lanolin content makes it stops to dust and various impurities , which is resistant to dirt and easy to clean . Additionally, it is 3 times warmer and far more pleasant to the touch than sheep wool .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *