Lisiczka i Królik Tilda

Tak jak ostatnio Wam pisałam, zamieniłam szydełko na maszynę do szycia.

Obie rzeczy są od siebie różnią się bardzo, ale też są bardzo podobne. Jak na twórcę zabawek przystało, jednymi z pierwszych projektów jaki uszyłam była oczywiście zabawka, którą widzieliście już w ostatnim wpisie, czyli lalka Tilda Sweetheart. Ta urocza Panienka nie miała jeszcze swojej sesji zdjęciowej, jednak obiecuję to nadrobić i zrobić o niej oddzielny wpis.

Udało mi się za to, gdzieś w okolicach lutego przy pięknym słońcu i odrobinie śniegu, sfotografować Króliczka i Lisiczkę :)

Szycie królika to było nie lada wyzwanie. Nie mniej jednak udało mi się pobrać wykrój z internetu, wydrukować i pamiętając o tym by miał on swoje lustrzane odbicie. Przewlekanie na prawą stronę cieniutkich łapek, do tego napychanie ich wypełnieniem z kulki silikonowej to prawdziwy test cierpliwości, a Lisiczka miała jeszcze cieńsze łapki ..

W króliku nie podobał mi się strój. Spodnie przyszywane do ciałka? Zdecydowanie NIE! I tak powstały spodenki na gumce (wstawiania gumki nauczyłam się przy SweetHeart) i bluzka, którą kiedyś na pewno wymienię, gdyż jest niezdejmowalna na dzień dzisiejszy. Ale każdy z nas od czegoś zaczynał :)

Do lisiczki był też śliczny wzór na sukieniusię, która wyszła zbyt krótko (o zgrozo, myślałam, że nigdy tego nie ogarnę, te wymiary, za krótkie za długie, za ciasne ..), więc powstały też króciutkie gatki z gumeczkami na nóżki i pas.

Noski i oczka u obu maskotek są wyszywane ręcznie, jak zawsze nie idę na łatwiznę i odpuszczam sobie malowanie czy też używanie plastikowych elementów.

Oczywiście po uszyciu powyższych maskotek powstały jeszcze 2 królisie, których niestety nie zdążyłam obfotografować bo od razu poszły w ludzi.

Mimo wielu niedoskonałości w wykrojach, szyciu i za pewne w wyglądzie (Lisiczka wygląda jak Prosiaczek z opowiadań o Puchatku;) moich Tildowych Przyjaciół jestem z nich dumna i standardowo jako pierwsze na zawsze zostaną z nami :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *